به نامت ای جهان را جان و معنی

سلامی چو بوی خوش آشنایی    بر آن مردم دیده روشنایی

سلام یاران همراه

در آغاز، حضور سبزتان را در این مجموعه سایت و صفحات مجازی ارج نهاده و مراتب سپاس و قدردانی خود را اعلام می دارم.

این جانب، دکتر رضا طباطبایی در شهر ادب و هنر، شیراز و خانواده ای فرهنگی متولد شدم. همزمان با تحصیل در مقاطع مختلف به ترجمه و تالیف بیش از 300 عنوان کتاب و تعداد بسیاری مقاله پرداختم که از آن جمله می توان به کتاب تغذیه و متابولیسم در ورزش اشاره نمود که در سال 1394 عنوان کتاب برگزیده سال کشور را به خود اختصاص داد. پس از گذراندن مقاطع لیسانس و ارشد و گذراندن دوره های تحصیلی و آموزشی در برخی کشور های دیگر،  به ایران بازگشته و با درجه عالی موفق به اخذ مدرک دکترای اکولوژی از دانشگاه فردوسی مشهد گردیدم. در کنار فعالیت های علمی و آموزشی و با توجه به این که از همان کودکی توسط پدر با نگهداری و پرورش قناری آشنا و به آن علاقمند شدم، چند سالی است که پرورش قناری را به عنوان یک حرفه جذاب و سودآور آغاز نموده ام.  با اعتقاد به این که حرفه و صنعت پرورش قناری، دیگر در چارچوب های کاملا سنتی نمی گنجد و تنها اصول و دیدگاه های علمی و صنعتی تضمین کننده موفقیت آن است، از همان ابتدای کار تلاش کردم که رویکردی متناسب با این دیدگاه را برگزینم و در این راستا ضمن استفاده از تجارب ارزشمند پیشکسوتان و بزرگان عرصه پرورش، منابع موجود داخلی و خارجی را مطالعه کردم و در کنار آن از راهنمایی های پرورش دهندگان مطرح دنیای غرب از جمله پروفسور لیندا هوگان بهره جستم.  نتیجه این تلاش و تحقیق گسترده تولید بیش از 3000 قطعه قناری در نژادهای مختلف از جمله رسمی بلند، فری، جیبوس، گلاستر، اپال و نژادهای مطرح دیگر بوده است.

هدف من از ایجاد این مجموعه، دسترسی علاقمندان قناری به دانش و تجربیاتی است که در طول سالیان با تلاش و ممارست کسب نموده ام و امیدوارم راهگشای دوستان بوده، مقبول صاحب نظران باشد.

در این مرجع تخصصی پرورش و فروش قناری، پس از معرفی نژاد های  متنوع قناری، تمامی مراحل تولید و پرورش آن به شکل کامل و جامع آموزش داده شده است. همچنین در حد امکان، هر آنچه در این مسیر مورد نیاز است با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت معرفی و عرضه شده است. با عضویت در سایت و با مطالعه بخش های تخصصی مربوط به خرید قناری، تغذیه، تولید و جوجه کشی و شناخت و درمان بیماری ها و… پرورش علمی و صنعتی قناری را فرا خواهید گرفت. لازم به ذکر است فعالیت های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.

امید است در کنار شما همراهان ارجمند گامی هر چند مختصر در راستای بهبود و توسعه صنعت زیبا، دوست داشتنی و با پتانسیل درآمدزایی و ارز آوری قابل توجه پرورش قناری برداریم.

دکتر رضا طباطبایی

Ph.D.  Of Ecology and Professional Canary Breeder